Uspořádali jsme seminář pro školní týmy z Fairtradových škol

Na začátku března se konal náš pravidelný seminář v ekocentru Sluňákov v Horce nad Moravou. Sešly se zde čtyři řídicí skupiny ze škol zapojených do komunity Fairtradových škol. Některé mají za sebou už obsáhlou činnost, jiné s tématem začínají, typické je pro všechny propojování Fairtrade s dalšími globálními tématy, ale i účast v dalších kampaních jako Světová škola nebo Ekoškola. 

Během dvou společně strávených dnů se vytříbily myšlenky a zvažované projekty, takže lze očekávat, že v tomto roce proběhnou na všech školách zajímavé a inovativní osvětové akce. Jak uvedla vedoucí týmu ze ZŠ Floriána Bayera a současně ředitelka této školy paní Vlasta Geryková: “Žáci a žákyně získali potřebné důležité informace a praktické poznatky a připravili celou jednu školní akci.” 

Leitmotivem se stává účast nejen žáků škol různého věku, ale také dalších občanů včetně seniorů, zapojování podnikatelských a komunálně-politických osobností. Ambice jsou značné, energie záviděníhodná, takže nezbývá než fandit. 

Je povzbudivé, že ve společenské situaci, která probouzí v lidech obavy a v žácích úzkost a pasivitu, stále žije i druhý, aktivní proud zodpovědného školství a občanství, který se nehodlá se stavem věcí smířit a staví se k problémům současného světa čelem. Všem takovým přejeme hodně sil a nabízíme trvalou podporu. 

Jan Jícha
vedoucí vzdělávání a práce se školami
jan.jicha@fairtrade.cz
+420 608 617 096

150 78 Uspořádali jsme seminář pro školní týmy z Fairtradových škol 2024-03-11