Provozně ekonomická fakulta ČZU

Ikona Ikona Ikona Ikona Ikona
- Zapojeni bez titulu

Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze má zájem stát se Fairtradovou fakultou. Řídicí skupina je tvořena netradičně složením členů ze dvou fakult ČZU v Praze. Funguje pod názvem BeFair na ČZU a má celkem 10 členů, z toho 2 z Provozně ekonomické fakulty + Ing. Roman Kvasnička, Ph.D., proděkan Provozně ekonomické fakulty pro vnější vztahy. Deklaraci podpory fair trade podepsal děkan PEF Ing. Martin Pelikán Ph.D. O své podpoře fair trade informuje fakulta na svém webu

Studenti se zabývají tématem fair trade v bakalářských a diplomových pracích a v navazujícím magisterském studiu. O trvale udržitelném rozvoji a fair trade se studenti dozví například v předmětu Ekonomika agrárního sektoru.

Fakulta podporuje fair trade i ve svém provozu, na PEF jsou fairtradové produkty v automatech s jídlem (čokolády a sezamové tyčinky od GEPA), fairtradová káva v automatech od Delikomatu.

V rámci podpory zvyšování povědomí a práce s médii fakulta zorganizovala výstavu od Fair&Bio, fairtradovou sváču, International Fair Party, Den studentských organizací.

Šárka Kotalová, studentka, zástupce předsedy BeFair na ČZU

E-mail: kotalovasarka@gmail.com

Tel.: +420 608 604 118

PEF ČZU v Praze, Kamýcká 129, 165 21 Praha 6 – Suchdol

www.pef.czu.cz

Provozně ekonomická fakulta ČZU 2022-12-05