Aktuality

Fairtradová fakulta hostila krajské setkání k Fairtrade

Ve středu 27. března 2024 se na půdě Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity konalo krajské setkání podporovatelů Fairtrade včetně několika školních týmů. Věnovali jsme se podmínkám života pěstitelů kávy a kakaa, fungování systému Fairtrade i našemu vlivu a možnostem spolupráce.

Více

Uspořádali jsme seminář pro školní týmy z Fairtradových škol

Na začátku března se konal náš pravidelný seminář v ekocentru Sluňákov v Horce nad Moravou. Sešly se zde čtyři řídicí skupiny ze škol zapojených do komunity Fairtradových škol. Některé mají za sebou už obsáhlou činnost, jiné s tématem začínají, typické je pro všechny propojování Fairtrade s dalšími globálními tématy, ale i účast v dalších kampaních jako Světová škola nebo Ekoškola. 

Více

Aktualizovali jsme přehled podpory

Také pro letošní rok přinášíme aktuální přehled podpory Férový svět. Najdete v něm různé příležitosti na materiály a akce, pomocí kterých se můžete ve svém místě věnovat osvětě a vzdělávání o Fairtrade a dalších globálních tématech. Z novinek bychom rádi vyzdvihli novou vzdělávací hru Kostarika, filmový dokument Kávová budoucnost a mapu Svět v souvislostech.

Více

Přinášíme do škol novou mapu světa v souvislostech 

V týmu Fairtrade Česko a Slovensko jsme vytvořili zcela ojedinělý vzdělávací materiál, mapu Svět v souvislostech. Studenti ZŠ a SŠ díky ní nahlédnou do komplikovaného uspořádání a fungování dnešního světa. Mapa upozorňuje na aktuální problémy ve světě, jejich příčiny a dopady na lidi i přírodu, a zároveň ukazuje několik pozitivních příkladů ze světa včetně fungování systému Fairtrade.

Více

Cesta zapojení Kopřivnice mezi Fairtradová města

Po několika letech aktivního zapojování do podpory fair trade se město Kopřivnice připojilo do komunity Fairtradových měst. Podívejte se na krátké shrnutí jejich cesty. Popsala ji pro nás Ivana Holubová, která má na městě na starosti koordinaci Projektu Zdravé město.

Více

Nová vzdělávací lekce a hra

V týmu Fairtrade Česko a Slovensko jsme pro vás připravili novou vzdělávací lekci Není plantáž jako plantáž a také vzdělávací hru Kostarika. Díky hře nahlédnete do života pěstitele kávy v Kostarice, lekce porovnává konvenční a ekologický způsob pěstování plodin.

Více

Fairtradová města a školy mají novou webovku

Kampaň Fairtradová města a školy funguje už více než 10 let a za tu dobu se do ní zapojilo celkem 66 subjektů. Náš koordinační tým ve Fairtrade Česko a Slovensko v posledním roce pracoval na redesignu kampaně a nových webových stránkách. Najdete zde nově přehledně aktuality, příklady dobré praxe i profily jednotlivých měst a škol.

Více

V Třebíči oslavili desetileté výročí získání titulu Fairtradová škola

Fairtradové školy přidávají globální témata do výuky, využívají fairtradové výrobky a aktivně pracují na informování veřejnosti. Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč se pyšní tímto titulem už 10 let. Témata spravedlivého obchodu žáci řeší ve výuce, ale týkají se i dalších aktivit školy. Výročí oslavili žáci a pedagogové při zahájení výstavy Kávová krize v rámci lednového dne otevřených dveří.

Více