Aktuality

Cesta zapojení Kopřivnice mezi Fairtradová města

Po několika letech aktivního zapojování do podpory fair trade se město Kopřivnice připojilo do komunity Fairtradových měst. Podívejte se na krátké shrnutí jejich cesty. Popsala ji pro nás Ivana Holubová, která má na městě na starosti koordinaci Projektu Zdravé město.

Více

Nová vzdělávací lekce a hra

V týmu Fairtrade Česko a Slovensko jsme pro vás připravili novou vzdělávací lekci Není plantáž jako plantáž a také vzdělávací hru Kostarika. Díky hře nahlédnete do života pěstitele kávy v Kostarice, lekce porovnává konvenční a ekologický způsob pěstování plodin.

Více

Fairtradová města a školy mají novou webovku

Kampaň Fairtradová města a školy funguje už více než 10 let a za tu dobu se do ní zapojilo celkem 66 subjektů. Náš koordinační tým ve Fairtrade Česko a Slovensko v posledním roce pracoval na redesignu kampaně a nových webových stránkách. Najdete zde nově přehledně aktuality, příklady dobré praxe i profily jednotlivých měst a škol.

Více

V Třebíči oslavili desetileté výročí získání titulu Fairtradová škola

Fairtradové školy přidávají globální témata do výuky, využívají fairtradové výrobky a aktivně pracují na informování veřejnosti. Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč se pyšní tímto titulem už 10 let. Témata spravedlivého obchodu žáci řeší ve výuce, ale týkají se i dalších aktivit školy. Výročí oslavili žáci a pedagogové při zahájení výstavy Kávová krize v rámci lednového dne otevřených dveří.

Více

Využijte nový přehled podpory

V týmu Fairtrade Česko a Slovensko jsme vytvořili nový přehled podpory Férový svět. Tento přehled můžete využít pro orientaci v tom, jaké vzdělávací materiály nebo příležitosti k osvětě můžete ve svém městě nebo škole využít. Přehled nabízí nejen soupis těch nejzajímavějších materiálů z naší dílny, ale také upozorňuje na nové zásadní vzdělávací materiály věnované globálnímu vzdělávání našich partnerů.

Více

Gymnázium Chotěboř získalo titul Fairtradová škola

Gymnázium Chotěboř dnes získalo titul Fairtradová škola na slavnostním předání. Celorepublikově má u nás tento titul 36 škol a celosvětově více než 2000 škol, které ve výuce i mimo ni podporují společenskou odpovědnost a ekologickou i sociální udržitelnost. Certifikát dnes předal studentům a pedagogům školy zástupce neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaň Fairtradových měst a škol koordinuje.

Více

Kojetínská škola je férová. Na gymnáziu oslavili nový titul Fairtradové školy

Při školních oslavách Dne studentstva uspořádali na gymnáziu v Kojetíně různé besedy, workshopy a zařadili i téma odpovědné spotřeby a spravedlivého obchodu. Titul Fairtradové školy dnes získali při slavnostním předání po několika letech příprav. Celorepublikově má u nás tento titul 35 škol a celosvětově se zapojuje více než 2000 škol, které ve výuce i mimo ni podporují pěstitele ve světě a společenskou odpovědnost a ekologickou i sociální udržitelnost.

Více

Aktivní lidé z měst a škol se sešli na Národní fairtradové konferenci

Pro zástupce Fairtradových měst a škol jsme uspořádali Národní fairtradovou konferenci. Více než 90 žáků, studentů, pedagogů a dalších aktivních lidí z českých měst se mohlo dozvědět aktuality ze světa Fairtrade i z kampaně Fairtradových měst a škol. Osobně se také seznámili s životem kolumbijského pěstitele kávy a diskutovali o zásadních tématech podpory pěstitelů ve světě.

Více